![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Diverse / Bokstöd 5806065
*
nr 580 6065
Bokstöd
1 par, Funkis, höjd: 13
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2009
kl 18:27:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 16:48:42
1
300 kr
27/4 02:51:26
2
450 kr
27/4 15:11:09
1
Vinnande bud
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet.
Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bokstöd funkis
-
6148 Ankare
Järn. Höjd: 105 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:24
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:53
-
6354 Blomsterbord
koppar / metallben. Bredd: 65 cm, djup: 33 cm, höj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:02
-
6217 Bricka
+ 2 tabletter+ 6 tabletter
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:43
-
6155 Fönster
2 par, (valv), 68x45 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:37
-
6068 Hänglås
2 st, Polhem, metall. Längd: 10 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:28
*
Bokstöd
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
nr 580 6065
Bokstöd
1 par, Funkis, höjd: 13
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 16:48:42 | 1 | 300 kr |
27/4 02:51:26 | 2 | 450 kr |
27/4 15:11:09 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet. Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.![](/tema/themes/{9B5AF4FB-638B-47CF-83D9-CA051F98FBB5}_183x97.jpg)
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bokstöd funkis
-
6148 Ankare
Järn. Höjd: 105 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:24 -
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:53 -
6354 Blomsterbord
koppar / metallben. Bredd: 65 cm, djup: 33 cm, höj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:02
-
6217 Bricka
+ 2 tabletter+ 6 tabletter
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:43 -
6155 Fönster
2 par, (valv), 68x45 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:37 -
6068 Hänglås
2 st, Polhem, metall. Längd: 10 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:28